upiększanie rozmaitych części ciała

Posted on 06/02/2023 7:21am

Istnieje grupa ludzi, która kocha ozdabiać rozmaite części ciała. Popularne stało się tatuowanie, przekłuwanie skóry, czyli piercing. Piercing nie redukuje się wyłącznie do typowych przekłuć uszu, a polega przede wszystkim na przeprowadzaniu przebić w specyficznych miejscach ciała, w nosie, brwi, sutkach, okolicach ust, w pępku, a również w narządach płciowych. Wykonanie piercingu ciała trwa z zasady kilka minut. Na ów zabieg składa się przekłucie skóry, także założenie kolczyka. W przekłute lokalizacje wprowadza się kolczyki stworzone najczęściej z tytanu. Kolczyki z takich tworzyw jak stal chirurgiczna, plastik, kość, drewno, szkło, koral, srebro należy nakładać dopiero po zupełnym wygojeniu przekłutego miejsca.

Bardzo istotne są półprodukty z którego wykonano kolczyki do nosa. Odpowiednia pielęgnacja po przekłuciu i przez cały czas gojenia poręczają bezpieczeństwo. Należy pamiętać, że tylko kolczyk, które są poddane przebiegowi sterylizacji mogą być nakładane na przebicie. Coraz większą sławą cieszą się tunele, jakie rozciągają płatki uszne niekiedy do średnicy kilkudziesięciu centymetrów. Okres gojenia rany połączonej z założeniem piercingu uzależniony jest higieny, pielęgnowania, lokalizacji przekłuwania, czy tworzywa z którego wykonany jest kolczyk (strona www).

zbliżenie - moda
Author: Ramón Portellano
Source: http://www.flickr.com
Poniektóre ozdoby zagwarantowane są tylko dla dziewczyn. Łańcuszki na brzuch potrafią być ozdobą na na plaży, czy basenie, świetnie wygląda w połączeniu z bikini. Owego typu biżuteria jest także właściwym pomysłem dla dziewczyn, które zawodowo zajmują się tańcem brzucha, bowiem łańcuszek świetnie akcentuje talię. Jest również możliwość zamówienia łańcuszka własnego pomysłu. Taką biżuterię można też zamówić przez internet.

Możemy także dobrać akcesoria takie jak drobne wisiorki umieszczone przy połączeniu. Przy kupowaniu takiego rodzaju biżuterii należy zwrócić wyjątkową uwagę na parę elementów. Przede wszystkim na skręcenie i oczywiście na długość. W naszym klimacie nie ma wielu możliwości do uzewnętrzniania takiej ozdoby ze względu na warunki atmosferyczne. Niemniej jednak powinno się zakładać go chociażby sporadycznie (więcej na tej stronie)